35-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku UŚ

22.11.2017 - 11:56, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

2 grudnia 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (plac Sławika i Antalla 1) oraz w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będzie jubileusz 35-lecia istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W programie uroczystości zaplanowano m.in. trzy wykłady:

• prof. dr. hab. n. med. Grzegorza Opali pt. „Siła jest w Was. Co seniorzy mogą zrobić dla siebie, wykorzystując wiedzę, potencjał, umiejętności i doświadczenie”,
  • prof. dr hab. Ewy Syrek pt. „Relacje dziadkowie – wnuki jako wartość wychowawcza”,
  • prof. dr hab. Marii Zrałek pt. „Czy być starym to wstyd?”,

a także inscenizację fragmentów „Pana Tadeusza” w wykonaniu grupy teatralnej UTW, wystawę malarstwa, występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz ekspozycję retrospektywnej fotografii z historii UTW.

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest jednostką ogólnouczelnianą, która prowadzi działalność dydaktyczną, oferując dalszy rozwój intelektualny osobom w wieku 50+. Słuchacze mają możliwość uczestniczenia w zróżnicowanych zajęciach, począwszy od wykładów, poprzez zajęcia ruchowe, malarskie, teatralne, kółka zainteresowań, na wolontariacie skończywszy. Od 20 lat kierownikiem UTW jest dr Helena Hrapkiewicz.

plakat-zaproszenie na jubileusz 35-lecia istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku zawierający szczegółowy program wydarzenia oraz logo UTW, CKU i UŚ