31. Peneplena Travel Festival – 13. Chorzowski Tydzień Podróży

klawiatura, okulary, notes, długopis, ołówek

Koło Geografów „Peneplena” przy Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Chorzowie, działające pod patronatem naukowym Polskiego Towarzystwa Geograficznego, wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Słowaka i Chorzowskim Centrum Kultury organizuje „Peneplena Travel Festival – Chorzowski Tydzień Podróży”, który odbywać się będzie od 4 do 6 grudnia 2019 roku w Chorzowie.

Celem wydarzenia jest przybliżenie piękna świata, kształtowanie pasji poznawczych i postaw proekologicznych, a także nauka tolerancji. W programie przewidziano między innymi spotkania z globtroterami, odczyty podróżnicze oraz warsztaty kulinarne. Patronat honorowy nad festiwalem objął rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego działa pod opieką naukową Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.peneplena.pl.