facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

17. edycja seminarium „Problem granic w filozofii i nauce”

Budynek Wydziału Nauk Społecznych

W marcu 2017 roku rozpocznie się siedemnasta edycja interdyscyplinarnego seminarium Instytutu Filozofii i Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego dotycząca granic naszej wiedzy. Pierwszy z cyklu wykładów poświęcony będzie filozoficznym aspektom matematyki greckiej, temat omówi kierownik Zakładu Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej Wydziału Nauk Społecznych prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński. Seminarium odbędzie się w środę 1 marca 2017 roku o godz. 15.30 w sali sympozjalnej III na Wydziale Nauk Społecznych (Katowice, ul. Bankowa 11).

Wykład dotyczyć będzie m.in. filozoficznego kontekstu starożytnej matematyki greckiej, sposobów jej rozumienia oraz znaczenia pojęcia matematyczności świata i jego użyteczności.

Streszczenie wykładu (dokument pdf)

Program cyklu wykładów „Problem granic w filozofii i nauce” (dokument pdf)

Plakat seminarium: na czarnym tle zapisany tytuł oraz program seminarium