13. edycja festiwalu „Jazz w Ruinach”

03.08.2017 - 14:11 aktualizacja 03.08.2017 - 14:11
Redakcja: admin

Od 4 do 20 sierpnia  2017 r. w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach odbywać się będzie 13. edycja festiwalu „Jazz w Ruinach” – wydarzenia, w którym udział biorą młodzi artyści grający muzykę jazzową, około jazzową i improwizowaną. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą „Oblicza jazzu”. W programie festiwalu, który stanie się okazją m.in. do poznawania nowatorskich kierunków rozwoju muzyki improwizowanej, zaplanowano koncerty, warsztaty muzyczne, a także realizowaną przy współpracy z Zakładem Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego wystawę młodych artystów grafików z Unii Europejskiej, z Ukrainy, Turcji, Stanów Zjednoczonych i Japonii, Korei Południowej, a także z Iranu.

Wernisaż wystawy,  której kuratorem jest dr hab. Tomasz Kipka, rozpocznie się w piątek 4 sierpnia o godz. 19.00. Składających się na nią 90 prac będzie można oglądać do 20 sierpnia. Później ekspozycja festiwalowa odbywa swego rodzaju tourné po kraju, zaczynając od prezentacji w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie: www.jazzwruinach.pl, a na temat wystawy – http://jazzposters.tecken.pl.