11. Studencki Festiwal Nauki

Od 13 do 16 kwietnia 2015 r. odbywać się będzie 11. Studencki Festiwal Nauki. Jest to niepowtarzalna okazja do odwiedzenia miejsc, które na co dzień są niedostępne dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim.

W programie wydarzenia zaplanowano otwierającą festiwal debatę z udziałem rektorów nt. „Czy warto podejmować studia w XXI wieku?”, która odbędzie się 13 kwietnia o godz. 13.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Tradycyjnie zostanie także organizowany Jarmark Wiedzy, który odbędzie się 14 kwietnia na katowickim rynku, a 15 kwietnia zaplanowano wykłady na katowickim dworcu PKP. Podczas wydarzenia organizacje studenckie będą mogły zaprezentować swoją działalność.

W tym roku Festiwal Nauki organizowany jest wspólnie przez katowickie uczelnie: Uniwersytet Śląski, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych oraz Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową im. Wojciecha Korfantego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Samorządu Studenckiego UŚ oraz www.facebook.com/events/803964216338627.

W ramach Festiwalu Nauki zorganizowany zostanie Dzień z Filozofią.

O wydarzeniu napisali również:

„onet.pl” w artykule pt. „Studencki Festiwal Nauki startuje na Uniwersytecie Śląskim ” (13.04.2015).

„dziennikzachodni.pl” w artykule pt. „11. Studencki Festiwal Nauki w Katowicach rozpoczęty. Potrwa trzy dni” (13.04.2015).

„radio.katowice.pl” w artykule pt. „Studencki Festiwal Nauki” (13.04.2015).

„dziennikzachodni.pl” w artykule pt. „11. Studencki Festiwal Nauki w Katowicach 2015 trwa trzy dni” (15.04.2015).