„10 lat Województwa Śląskiego – rola Śląska w Polsce i Europie” - finał regionalnej debaty

Koło Naukowe Integracji Europejskiej zorganizowało we współpracy ze Stowarzyszeniem „Młodzi Demokraci” 16 marca 2009 r. (poniedziałek) od godziny 12.00 do 14.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11) finał regionalnej debaty pt. „10 lat Województwa Śląskiego – rola Śląska w Polsce i Europie”. W spotkaniu uczestniczył JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Prelegentami byli:

• prof. Jerzy Buzek – poseł do Parlamentu Europejskiego, Premier Rządu RP w latach 1997-2001, twórca reformy samorządowej;
  • dr Jan Olbrycht - poseł do Parlamentu Europejskiego, pierwszy powojenny Marszałek Sejmiku Województwa Śląskiego;
  • Małgorzata Handzlik - poseł do Parlamentu Europejskiego;
  • Bogusław Śmigielski – Marszałek Województwa Śląskiego.