facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

1% podatku dla dr. Marka Gaja z UŚ

Dr Marek Gaj z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ uległ w ubiegłym roku ciężkiemu wypadkowi, którego skutkiem był uraz kręgosłupa i porażenie czterokończynowe. Naukowca czeka wieloletnia i kosztowna rehabilitacja.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz dr. Marka Gaja. Pieniądze na rehabilitację zbiera Fundacja Pracownicza Pro-Eco: KRS: 0000064561 (wpisać w poz. 131 w PIT). Należy również podać hasło: „GAJ MAREK” (poz. 133 w PIT).

Poza możliwością przekazania 1% podatku, można również przekazywać środki na rehabilitację dr. Marka Gaja dokonując wpłaty na konto Fundacji Pracowniczej PRO-EKO (nr 98 1560 0013 2353 7693 8000 0002 z dopiskiem „pomoc dla dr Marka Gaja”).

Dr Marek Gaj od 40 lat związany jest z Uniwersytetem Śląskim, najpierw jako student, a od 1978 roku – pracownik Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. Jako wykładowca wyróżniał się zaangażowaniem i talentem w kształceniu kolejnych roczników studentów. Jest powszechnie lubianym i cenionym przez studentów oraz władze uczelni nauczycielem akademickim, czego wyrazem są nagrody dydaktyczne, w tym wielokrotnie zdobywana nagroda studentów dla najlepszego dydaktyka na WBiOŚ. Dr Marek Gaj aktywnie uczestniczył w życiu wydziału i uczelni, reprezentując przez wiele lat młodych pracowników w Radzie Wydziału BiOŚ, a w ostatnich latach zasiadając z ramienia Wydziału w Senacie Uniwersytetu Śląskiego.