facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

„Jak zrobić dinozaura?" - inauguracja Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Wykład pt. "Jak zrobić dinozaura?" zainaugurował otwarcie Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Tajniki tego fascynującego procesu - stwarzania prehistorycznego gada - zdradził 6 czerwca 2009 r. o godzinie 10.00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu dr Andrzej Boczarowski, paleontolog z Wydziału Nauk o Ziemi.

Honorowy patronat nad Uniwersytetem Śląskim Dzieci objął JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Celem działania Uniwersytetu Śląskiego Dzieci jest przede wszystkim rozwijanie i wzbogacanie dotychczasowych zainteresowań, wiedzy i umiejętności oraz inspirowanie do odkrywania nowych obszarów fascynacji dzieci.
Studentami Uniwersytetu będą mogły zostać dzieci w grupach wiekowych: 5-6 lat - "poszukiwacze" (nabór do 100 studentów), 7-9 lat - "odkrywcy" (nabór do 200 studentów); 10-12 lat - "młodzi naukowcy" (nabór do 300 studentów).

Rok akademicki Uniwersytetu Śląskiego Dzieci pokrywać się będzie z rokiem akademickim Uniwersytetu Śląskiego i podzielony zostanie na dwa semestry. Dla każdej grupy wiekowej organizowane będą wykłady i warsztaty. Zajęcia edukacyjne odbywać się będą w salach Uniwersytetu Śląskiego lub w innych instytucjach, z którymi uczelnia współpracuje. Mali studenci otrzymają indeksy, w których zgromadzą karty zaliczonych zajęć. Dzieci, na podstawie kart zaliczeniowych i zgromadzonych punktów, uzyskają promocję na kolejny semestr i rok studiów oraz otrzymają dyplom ukończenia Uniwersytetu. Więcej informacji można uzyskać po wykładzie 6 czerwca 2009 r.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.